Maupin's Ride-Row-Run

Overall Finish List

September 21, 2014


Event Presented by X-Dog Events

SOLO

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time               Time Back
       1    Don Connor              Battleground  WA      132   51     1 OVERALL      2:30:28                       
       2    Morgan Denny            Portland  OR          138   33     1 OVERALL      2:33:56                       
       3    David Sieveking         Bend  OR              161   45     2 OVERALL      2:36:45                  06:17
       4    Harlan Brock            West Linn  OR         127   43     3 OVERALL      2:37:09                  06:41
       5    Dave Anctil             Beaverton  OR         122   52     1 MAST         2:40:53                  10:25
       6    Jim Chea                Beaverton  OR         130   34     1 M 30-34      2:41:01                  10:33
       7    Christiana Adams        Vancouver  WA         120   41     2 OVERALL      2:43:34                  09:38
       8    Walter Pohlenz          West Linn  OR         158   41     1 M 40-44      2:46:36                  16:08
       9    Randy Goode             Portland  OR          177   52     1 M 50-54      2:48:22                  17:54
      10    Robert Moore            Portland  OR          155   32     2 M 30-34      2:50:38                  20:10
      11    Mark Sather             Wilsonville  OR       159   43     2 M 40-44      2:51:12                  20:44
      12    Joy Fabos               Lake Oswego  OR       178   41     3 OVERALL      2:56:41                  22:45
      13    John Buckman            Camas  WA             128   44     3 M 40-44      3:00:23                  29:55
      14    Dustin Hiebert          salem  OR             147   26     1 M 25-29      3:01:48                  31:20
      15    Tyler Davis             Beaverton  OR         137   26     2 M 25-29      3:01:50                  31:22
      16    Brad Carrell            Redmond  OR           129   68     1 M 65-69      3:02:35                  32:07
      17    Jamie Parsley           Redmond  OR           156   47     1 MAST         3:03:21                  29:25
      18    Trevin Sundbaum         Corvallis  OR         168   26     3 M 25-29      3:05:34                  35:06
      19    Cindy Holmes            Dayton  OR            149   44     1 F 40-44      3:09:46                  35:50
      20    William Hodgert         Portland  OR          148   45     1 M 45-49      3:09:47                  39:19
      21    David Holmes            Dayton  OR            150   48     2 M 45-49      3:09:51                  39:23
      22    Bill Wolf               Keizer  OR            171   60     1 M 60-64      3:10:20                  39:52
      23    Marla Stone             Ridgefield  WA        164   46     1 F 45-49      3:12:51                  38:55
      24    Jessica Crawford        Portland  OR          136   33     1 F 30-34      3:13:22                  39:26
      25    Craig Goodell           Portland  OR          145   53     2 M 50-54      3:13:59                  43:31
      26    James Siri              portland  OR          179   61     2 M 60-64      3:26:31                  56:03
      27    Michael Street          Portland  OR          165   29     4 M 25-29      3:33:40                1:03:12
      28    Amanda Bray             Vancouver  WA         126   34     2 F 30-34      3:36:32                1:02:36
      29    Sherri Corcoran         Olympia  WA           134   48     2 F 45-49      3:39:28                1:05:32
      30    Ene Sokk                Hillsboro  OR         162   54     1 F 50-54      3:42:50                1:08:54
      31    Graham Moon             Lake Oswego  OR       154   32     3 M 30-34      3:43:39                1:13:11
      32    Jeff Barsness           Camas  WA             123   46     3 M 45-49      3:47:09                1:16:41
      33    Tina Mendel             Oregon City  OR       152   44     2 F 40-44      3:51:08                1:17:12
      34    Jennifer White          Molalla  OR           170   40     3 F 40-44      3:52:26                1:18:30
      35    Zoe Fallian             Portland  OR          140   48     3 F 45-49      3:53:49                1:19:53
      36    Stacie Garrison         Carson  WA            142   35     1 F 35-39      3:54:50                1:20:54
      37    Doug Allmer             Portland  OR          121   37     1 M 35-39      3:59:38                1:29:10
     DNF    Katrina Boice           Scappoose  OR         125   42       F 40-44                           97:26:03
     DNF    Chris GEIGER            Oregon City  OR       143   52       M 50-54                           97:29:31
     DNF    Susan GEIGER            Oregon City  OR       144   48       F 45-49                           97:26:03
     DNF    Todd Plummer            Gresham  OR           157   45       M 45-49                           97:29:31
     DNF    Tyler Treharne          Portland  OR          169   32       M 30-34                           97:29:31



 

RELAY-MEN

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time               Time Back
       1    ENCORE POKER CLUB       Oak Grove  OR         173   99     1 M 80-99      2:31:26                       
       2    Team Scovel's Dudes     Nehalem  OR           160   31     1 M 30-34      2:31:33                  00:07
       3    Team Kalvi-n-Jack       Hillsboro  OR         163   18     1 M  0-19      3:03:59                  32:33



 

RELAY-WOMEN

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time               Time Back
       1    COOL MAMAS              Forest Grove  OR      176   99     1 F  0-99      3:36:34                       



 

RELAY-MIX

    Place    Name                    City               Bib No Age     Age Group       Time               Time Back
       1    TEAM K Sundbaum         Beaverton  OR         167   26     1 M  0-99      2:33:26                       
       2    TEAM Olson Cycles       Gales Creek  OR       181   99     2 M  0-99      2:36:21                  02:55
       3    TEAM STUART             Battleground  WA      166   99     3 M  0-99      2:41:02                  07:36
       4    Team Corkum               HI                  135   37     1 F  0-99      3:01:25                       
       5    TEAM Deanna'a Angels    Portland  OR          141   51     2 F  0-99      3:06:18                  04:53
       6    TEAM MIN & D SLOWS      Beaverton  OR         146   43     4 M  0-99      3:06:53                  33:27
       7    TEAM TOPHER             Maupin  OR            174   99     5 M  0-99      3:15:48                  42:22
       8    Shayna Denny            Portland  OR          139   31     3 F  0-99      3:20:46                  19:21
       9    TEAM CLIMER             Beaverton  OR         131   99     6 M  0-99      3:21:57                  48:31
      10    TEAM Climer2            Keizer  OR            180   36     4 F  0-99      3:47:34                  46:09
      11    TEAM Dod                Portland  OR          172   99     7 M  0-99      3:56:28                1:23:02
      12    TEam Monson             Portland  OR          153   99     5 F  0-99      4:25:19                1:23:54
     DNF    TEAM BIDEN              Keizer  OR            124   99       M  0-99                           97:26:33
     DNF    Todd Cook               Redmond  OR           133   45       M  0-99                           97:26:33
     DNF    TEAM Imperial           Maupin  OR            151            M  0-99                           97:26:33